×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار سنگر

امروز : یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 28 February , 2021
با حضور فرماندار رشت؛ نشست دهیاران بخش سنگر برگزار شد

به گزارش خبرنگار سلام سنگر؛ نشست دهیاران بخش سنگر برگزار شد.

دهیار روستای سراوان با بیان اینکه خواسته اول مردم دهستان سراوان حل مشکل زباله روستاست افزود: تخصیص اعتبار جهت تاسیس زباله سوز و کود آلی در کاهش این مشکل موثر است.

وی با بیان اینکه به دلیل عدم تکمیل اتوبان سراوان سیاهکل ترافیک زیادی در منطقه ایجاد شده است اذعان داشت: کیفیت نامناسب آسفالت باعث ایجاد حوادث زیادی شده است.

صالحی در پایان با بیان اینکه بازنگری طرح هادی روستای سراوان باید مورد توجه قرار گیرد افزود: عدم تخصیص اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی باعث به وجود آمدن مشکل در اصلاح طرح هادی شده است.

دهیار روستای ویشکاننک نیز با اشاره به اینکه مشکل تجهیزات اداره برق در بحران‌ها باعث قطعی طولانی می‌شود اذعان داشت: باید یک بالابر برای اداره برق سنگر تهیه شود و تیرهای فرسوده چوبی نیز جایگزین شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکل تغییر کاربری آسایش مردم روستا را مختل کرده است ادامه داد: مردم روستایی برای ساخت یک منزل مسکونی باید مدت‌ها به بنیادمسکن رفت و آمد کنند.

آقایی زاده در پایان عنوان داشت: بازنگری طرح هادی باید به دقت انجام شود تا شاهد ایجاد مشکل برای مردم نباشیم.

دهیار روستای بنکده نیز با بیان اینکه ترمیم پل خمام رود خواسته به حق مردم است اذعان داشت: پل‌های روستای بنکده، بازقلعه اکبر و کشل ورزل نیز نیاز به ترمیم دارد.

وی با بیان اینکه قطع آب روستا به دلیل نبود ژنراتور یکی از مشکلات روستاهاست تاکید کرد: کیفیت آب شرب روستایی باید افزایش یابد تا مردم از آن استفاده کنند.

اکبری ادامه داد: لایروبی برخی آب بندان ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه مخابرات به قصه پرغصه روستاها تبدیل شده است افزود: سرقت های مکرر کابل، ضعف آنتن دهی و قطع اینترنت علی رغم پیگیری های مکرر توسط این اداره حل نشده است.

دکتر احمدی نیز در این نشست اذعان داشت: مشکل الحاق بخشی از روستای گیل پرده سر به منطقه ۵ رشت حل شد و این منطقه جزو گیل پرده سر ماند.

وی تاکید کرد: بخش سنگر باید از فاز دوم تصفیه خانه آب در راستای بهره‌مندی روستاهای خود استفاده کند.

فرماندار رشت در این نشست با اشاره به اینکه باید سعی کنیم تعداد مشکلات را کاهش دهیم افزود: دهیاران بازوان پرتوان اجرایی در روستا هستند.

وی تاکید کرد: باید در راستای تجهیزات دهیاری‌ها تلاش کنیم تا در بحران‌ها به مشکل برنخورند.

فتح الهی با اشاره به اینکه امنیت شغلی دهیاران باید از لحاظ قانونی بررسی شود عنوان داشت: تعیین تکلیف وضعیت استخدامی دهیاران باعث افزایش انگیزه دهیاران‌می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر اینکه قانون جامع دهیاری‌ها باید در مجلس تصویب شود تا دغدغه‌ها کاهش یابد عنوان داشت: جمعیت ۲۵۰ هزار نفره در شهرستان رشت زیر مجموعه دهیاری‌ها هستند.

مهندس فتح الهی با بیان اینکه دغدغه‌های دهیاران در کمیته برنامه‌ریزی مطرح و بررسی خواهد شد تاکید داشت: تمامی مسئولین و ادارات باید پاسخگوی خواسته‌های مردم باشند.

وی با اشاره به لزوم جذب سرمایه‌گذار در سطح روستا به جهت رفع مشکل اعتباری روستاها گفت: اجرای منابع درآمد پایدار در روستاهایی که قابلیت آن را دارند باعث پیشرفت خواهد بود.

فرماندار رشت در پایان با بیان اینکه برای معضل زباله سراوان هر هفته جلسه تخصصی برگزار می‌شود افزود: زمانبندی اجرای پروژه تصفیه خانه شیرابه در حال اجراست و بخشی از اعتبارات آن عملی شده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.