×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار سنگر

امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 9 May , 2021
بعثت اتفاق افتاد تا مردم از مرتبه دانی به مرتبه عالی برسند

یادداشت ویژه حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل‌پور با موضوع ” دلایل محتوایی بعثت” که به طور اختصاصی برای سلام سنگر یادداشت شده است را در زیر می‌خوانید.

بسمه تعالی
سلام علیکم
خدمت مخاطبان محترم پایگاه خبری سلام سنگر وتبریک این عید بزرگ که در روایات بسیار به آن اهمیت داده شده،که شما خوانندگان محترم را ارجاع میدهم به کتاب شریف مفاتیح الجنان مرحوم شیخ عباس قمی(رحمةالله علیه).

یکی ازنکات بسیار مهم قابل تامل در مورد قضیه بعثت در ایام آخرالزمانی،دلیل ومحتوای این جریان است.

چرابعثت؟وربط آن به مهدویت چیست؟

البته پرداختن به این سوال وقت بسیاری می خواهدکه دراین چندسطر نمی گنجد،اما اشاره ای به آن خواهدشد وطالب آن می تواندبا مراجعه به کتب عقیدتی ومشورت با اهل علم به جواب نزدیک ونزدیک تر شود.

همه اهمیت این روز بزرگ فقط آن نیست که روزه گرفتن در این روز وانجام یک سری اعمالی که در کتاب مفاتیح الجنان یا کتب دیگربه آن ذکرشده،باشدبلکه باید به فلسفه این اتفاق بزرگ در اسلام توجه کرد وچرا خداوند مسیر را طوری ترسیم کرد که یک انسان در جایگاهی قرار بگیرد که هدایت ورهبری همه مسلمانان وکل عالم را به او بسپارد، که دریک نگاه اجمالی ودقت گذرا انسان به یک نکته مهم پی می برد وآن اینکه ایجاد حکومت واحد اسلامی درکل عالم توسط اشرف مخلوقات خداوند باید روی زمین برپا شود.

آیات متعددی در قرآن به موضوع اطاعت از رهبری در جامعه اسلامی اشاره کرده است ویکی از مهم ترین عوامل ایجاد حکومت اسلامی اطاعت کردن است واین مهم تا به الآن دراین مسیر آنگونه که باید شکل می گرفت،انجام نشده است ودربرهه های مختلف دوران امامت معصومین متأسفانه به انحراف کشیده شد ومانع ازتشکیل حکومت جهانی، آنچه مدنظر خداوند متعال است،گردید.
موضوع اطاعت وفرمانبرداری در دستورات دین بسیار حائز اهمیت است که اگر نباشد بندگی هم اتفاق نمی افتد.

بعثت اتفاق افتادکه مردم رااز مرتبه دانی(پایین وپست)به مرتبه عالی برساند،نه فقط عرب جاهلیت بلکه همه مردم در این عالم هستی باید به حقیقت واقعه بزرگ بعثت توجه داشته باشند وقرار است در لوای حکومت جهانی اسلامی همه به این مهم برسند.

این مهم(اطاعت ومطیع بودن)که روح بندگی را هم تشکیل میدهدالآن ودر عصر امروز هم،در پیشرفت حرکت عظیم انقلاب اسلامی وبه نتیجه رساندن آن نقش بسیار مهمی دارد. بعثت اتفاق افتاد تا خداوند اعلام واعلان کند به همه دنیا که هدف ازارسال رسل ونزول قرآن چیست.

بابعثت جریانی آغازشد که هدف غایی خلقت با آن تکمیل میشود ودر رسیدن به هدف غایی وتکمیل هدف خلقت تحت لوای حکومت اسلامی امکان پذیر است ومهم ترین عامل شکل گیری حکومت اسلامی اطاعت ومطیع بودن است.

بقیةالله خیرلکم ان کنتم مومنین.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.